Yama fuji, restaurace

lokalita: Norimberk - Německo / realizace: 2020


Pro novou sushi restauraci v srdci Norimberku architekti Belmuller-Nyemer vyvinuli koncept renovace a redesignu stávající budovy. Který byl oceněný a vyhrál design award za komerční prostor v roce 2021.

To poskytuje moderní interpretaci potravinové kultury dálného východu, pokud jde o barvu a materiály. S ohledem na to byla během probíhajícího provozu zcela rozšířena restaurace k v přízemí hotelu Adina Norimberk s celkovou plochou 330m2. Hlavním prvkem jsou dřevěné lamely v kombinaci s akustickými prvky. Ty rozvíjejí strukturu tekoucí vlny, která se táhne od stropu přes stěny až k podlaze restaurace, kde se opět zvedá jako sedací nábytek. Host si může vybrat mezi komornějšími posezeními v odlehlé části pokoje pro hosty a otevřenou atmosférou v přední části.

Akustické prvky probíhající rovnoběžně s dřevěnými lamelami a přispívají nejen k lepší akustice místnosti. Akusticky účinné a zároveň vlhkost regulující panely vyrobené z PET lahví prostřednictvím inteligentního procesu recyklace zásadním způsobem přispívají k udržitelnému designu. Další součástí nového konceptu je design osvětlení, který vychází z LED světel. Ty jsou umístěny mezi lamelami a v kombinaci se specificky umístěnými závěsnými světly nastavují akcenty atmosférického světla.Akustické dílce z PET, zakázková výroba
Akustické dílce z PET, zakázková výroba

aplikované produkty:

Akustické desky z reckylovaných PET lahví. Vlastnosti desky poskytují optimální řešení pro otevřené stropy, kde musí být zajištěn snadný přístup k technologiím.

výrobce: IMPACT ACOUSTIC