banka v novém kabátu, Reiffeisen

lokalita: Zug - Švýcarsko / realizace: 2019


Velké, chladné a prázdné,  takto dnes vypadá mnoho klasických bank. Proto při plánování Raiffeisen na Bahnhofstrasse v Zugu, byl jasně zadán cíl, mít prostor který bude komfortní a moderní.

Na ploše 200 metrů čtverečních byla architekty z AGLO studio vytvořena pilotní verze přátelského prostředí nové banky. Vzhledem k tomu, že klasické potřeby zákazníků se přesunuly do online  transakcí a do bank jdou především pro osobní setkání a řešení například hypotéky, investice, nebo zásadních změn.

Prosotr byl rozložený na dvě prosklené buňky , sloužící jako konzultační místnosti nalevo a napravo od recepce. Za ním je pracoviště pro šest zaměstnanců a také malá kavárna. celé prostředí působí vzdušně a elegantně, ideální pro neformální setkání , které podporuje osobní chrakter.

Realizace a přeměna prostoru proběhla během 5 měsíců a byla dozorována přímo architekty z AGLO studia. Proto vešekré detaily a materiály byly aplikované dle původních návrhů. Akustická pohoda v pracovní zoně i zasedacích místností jě  řešena pomocí desek z recyklovaných PET lahví. 
Akustické dílce z PET, zakázková výroba
Akustické dílce z PET, zakázková výroba

aplikované produkty:

Akustické desky z reckylovaných PET lahví. Vlastnosti desky poskytují optimální řešení pro otevřené stropy, kde musí být zajištěn snadný přístup k technologiím.

výrobce: IMPACT ACOUSTIC