V minulém týdnu jsme měli možnost navštívit tradiční veletrh nábytku a bydlení ​​Interior und wohnung v Rakouské metropoli s otázkou: má smysl investovat čas a energii do návštěvy tohoto veletrhu? Rozhodli jsme se to otestovat za vás!

Zde přinášíme report z veletrhu spolu s fotoreportem.Naše postřehy:

Kvůli pracovním záležitostem jsme si vybrali návštěvu veletrhu v sobotu a k našemu překvapení jsme zjistili, že podobný nápad měla i polovina Vídně. Fronta na ranní vstup byla dlouhá, ačkoli je třeba dodat, že veletrh současně probíhal spolu s veletrhem nového bydlení a hlavně veletrhem cestování, který přilákal většinu návštěvníků.

Letošní ročník veletrhu se zaměřil na kuchyně, zahradu a začínající designéry. V dvou halách se sešlo přibližně 450 vystavovatelů, což jsou všichni tamní hlavní hráči nábytkářského sektoru. U mnoha firem bylo na co se dívat, celkový dojem byl za nás, dle očekávání, dobrý, přesto jsme nenašli nic "ohromujícího".

Pastelové barvy v kombinaci s přírodními materiály momentálně ovládají bytový design a tento trend se projevil i na veletrhu. Z "barviček" byly vidět hlavně lososová, fialová a lahvově zelená, často v kombinaci s přírodním dubem. 

Každopádně, kdo letos na svém výstavním stánku neměl stůl s opalovanou černou deskou, jako by nebyl. Prakticky na každém stánku s bytovým interiérem jeden takový stál.

A co bylo ve Vídni úplně nejlepší ?

Upřímně? Oběd! Ať už si dáte klasiku wienerschnitzel, nebo třeba wursty. Tady se vždy dobře najíte. I když cenovky jsou také celkem "designové".A kam příště?

Pokud jde o sledování nových trendů, mnozí stále míří do Milána. Nicméně, pokud potřebujete získat přehled a seznámit se s oborem nábytku, může plně postačit návštěva veletrhů For Interior na začátku dubna v Praze.

Velikost tohoto veletrhu a rozsah nabízených značek jsou srovnatelné s těmi ve Vídni, s jediným rozdílem, že zde převažuje více metropolitního stylu. 

Myslím, že klidně v příštím roce návštěvu Rakouska vynecháme a zkusíme to zase třeba až za dva roky.

Pokud se rozhodnete navštívit pražské veletrhy (For Interior + Garden + DesignShaker), které probíhají od 11. do 14. dubna 2024, nezapomeňte navštívit i náš stánek! Představíme vám několik nových produktů a materiálů! 

A jako malou pozornost vám posíláme vstupenku ZDARMA, kterou najdete níže ke stažení.

A poslední postřeh: je vidět, že se postupně vrací zájem o osobní setkání a fyzické seznámení s materiály. I když se prakticky vše dá "vygooglit", pocit, kdy si můžete materiály vlastníma rukama prozkoumat, poskytuje zcela odlišný rozměr a zážitek.

Tak lovu nových inspirací zdar!