Instalace bafflí v kancelářích Lufthansy 

za plného provozu


V minulosti jsme měli tu čest podílet se na rekonstrukci kancelářských prostor společnosti Lufthansa ve spolupráci s talentovaným týmem TJ ARCHITEKTI. Pro projekt jsme zvolili oblíbené baffle Cewood, vyrobené z kombinace dřevní vlny a cementu, které dokonale zapadly do celkového konceptu prostoru.

Rekonstrukce probíhala ve dvou patrech, kde sídlí nepřetržitá zákaznická podpora. Abychom zachovali provoz 24/7 i během instalace, rozdělili jsme dodávku podhledů do dvou etap, čímž jsme zajistili plynulý chod tohoto klíčového oddělení. Díky důkladné přípravě a organizaci jsme instalaci více než 250 lamel zvládli během několika dní. 

Nedávno jsme, v souvislosti s tímto projektem, jsme oslovili členku týmu TJ ARCHITEKTI, Ing. arch. Zuzanu Jurákovou, abychom se jí zeptali, jak vnímala celou realizaci projektu.foto: kancelářský prostor Lufthansa; zdroj: TJ ARCHITEKTIPaní Juráková, co rozhodlo o tom, že jste nakonec vybrali baffle Cewood?

Původně jsme mířili na jiný akustický materiál, ale nakonec vyhrál Cewood a jeho příznivá cena pro klienta. Důležité pro nás bylo, že jsme mohli panely nechat nastříkat na námi navrženou barvu a nemuseli jsme se podřídit vzorkovníku.


Jak jste postupovali při návrhu designu a řešení akustiky?

Úplně na začátku jsme vycházeli z požadavku klienta, aby společné prostory byly příjemnější a útulnější. Jelikož se jedná o call centrum, byla akustika na prvním místě. O akustických podhledech jsme již měli povědomí, takže jsme hledali estetické řešení, které by podpořilo naši myšlenku. A tak jsme objevili vaši firmu. Technické aspekty jsme konzultovali s panem Beránkem, který navrhl optimální řešení pro oba prostory s ohledem na požadovaný vizuál.


Rekonstrukce byla realizována ve dvou patrech, kde sídlí nonstop zákaznická podpora. Jak jste dokázali zachovat provoz 24/7 během instalace?

Vše bylo o pečlivém harmonogramu, který jsme ladili jak se stavbyvedoucím, tak s vedením společnosti. Vytipovali jsme si časy, kdy bude v prostorách co nejméně lidí. V tento čas se odehrávaly nejhlučnější práce, tedy kotvení závěsů do betonového stropu. Pak už šlo jen o to vyčlenit jeden den na zavěšení panelů v jednom patře a druhý den pro druhé patro. Největší podíl na úspěchu této logistické záležitosti má vedení společnosti.


Co Vás na projektu bavilo a co naopak bylo hlavní výzvou, se kterou jste se během rekonstrukce setkali?

Osobně mě bavil přístup klienta, který měl na prvním místě pohodu svých zaměstnanců a až poté se řešily peníze. To vedlo k tomu, že prostory jsou nyní hodně využívány, jsou funkční a nejedná se pouze o krátkodobou "designovku". Myslím si, že když klient pochopí úlohu architekta jako svého partnera a když se naladí komunikace, tak vše plyne, jak má. Velikou výzvou pro nás byla celková koordinace prací a dodavatelů. Měli jsme veliké štěstí na dodavatelské firmy. Byly velmi profesionální, takže i výsledek a detaily jsou za mě skvělé.


Jak byste ohodnotili spolupráci s firmou Acutec během tohoto projektu?

Spolupráce byla jedním slovem bezvadná. Oceňuji osobní přístup, komunikaci, technickou erudovanost, a hlavně mě těší, že to, co se domluvilo za stolem v kanceláři, pak krásně klaplo na místě při realizaci.


Plánujete v budoucnu další podobné projekty?

To se nedá nyní říct. Vše záleží na tom, koho k nám vítr nebo internetové vlny přinesou. Naše portfolio je velmi pestré. Nespecializujeme se pouze na veřejné stavby nebo kanceláře, takže čas ukáže.


Na závěr jsme položili otázku i panu Beránkovi z Acutecu, jednateli firmy:

Jak vy osobně hodnotíte spolupráci a realizaci s týmem TJ ARCHITEKTI?

Akustické řešení musí jít ruku v ruce s designem interiéru, a ne vždy je možné realizovat vše, co je "na papíře". Proto nás velmi potěšila skvělá spolupráce s TJ ARCHITEKTI, díky které zakázka dopadla na výbornou. Vzhledem k tomu, že v podhledech vede velké množství technologií, bylo nutné na místě doladit návaznosti a detaily. Bylo skvělé, že architekti byli schopni tyto operativní změny do návrhu zapracovat. Výsledkem je spokojenost jak klienta, tak i nás jako realizátorů projektu.
Rádi bychom vyjádřili velké poděkování týmu TJ ARCHITEKTI za jejich ochotný a flexibilní přístup během celého projektu. Jejich profesionalita a spolupráce byly klíčové pro úspěšnou realizaci rekonstrukce. Velké díky patří také společnosti Lufthansa, která nám poskytla příležitost podílet se na tomto významném projektu. Společně jsme dokázali vytvořit moderní a funkční pracovní prostředí, které odpovídá vysokým standardům této prestižní společnosti.
použitý materiál: ACU-CEW baffle z dřevní vlny a cementu 

návrh: TJ ARCHITEKTI

realizace: ACUTEC - 2022, Brno

rozsah: 200 m2 akustické podhledy