3D obklad dílce z dřevní vlny a cementu 

Ekologicky vyráběné dílce, které mají výborné akustické vlastnosti. Díky originální receptuře z přírodních surovin (rozemleté dřevo) cement, a voda, vzniká zajímavý industriální struktura. Výhodou je také vysoká pevnost. Díky kombinaci růýných tloušek  a formátů, vzniká 3D efekt. Používají se tedy na obklady stěn lepených kontaktně. Vhodné pro kanceláře, interiéry, homeoffice a další.

výrobce: CEWOOD


technické parametry


formáty a hrany:

450 x 450mm / 600 x 600mm

síla:  25 / 35 / 50 mm
struktura vlákna: 1,5 mm 

váha: 10,4 kg / síla 25mm

odstíny: NATUR / BÍLÁ / ŠEDÁ, ČERNÁ a zakázkově RAL
akustický útlum: aw 0,9

požární odolnost: B-s1
akustický útlumu

Dle typu instalace lze docílit akustického útlumu až aw 0,9 (se vzduchovou mezerou) a při instalaci přímo na zeď je aw 0,4 .

Kompletní certifikované sklady instalací jsou ke stažení v PDF:reference

optika v nevšedním stylu

Minimalistické, přírodní materiály a přesto tak elegantní. Obchod který byl nominovaný za nejlepší design.

olympijské sportovní centrum

Tělocvična, hokejová hala i bazén najdete pod jednou střechou ve městě Rezeke, Lotyšsko.

výrobní hala s akustickým obkladem

Výzva, která nebyla jednoduchá, zakomponovat správný akustický obklad do výrobních hal.


.

Výrobce CEWOOD z Lotyšska, který se zaměřuje na kvalitní produkci desek z dřevní vlny a cementu. Hlavní výhody tohoto spojení jsou:

Snížení hladiny hluku, desky mají výborný koeficient útlumu aw 0,9.  Jde tedy o pohlcení vlnění ve výši 90%. To je špičková hodnota, která dává deskám uplatnění od kanceláří, až po sportovní haly. 

Požární odolnosti stropů, desky totiž splňují certifikaci třídy šíření plamene B-s1 a speciální řada dokonce vysokou odolnost v kategorii A2 ( nehořlavé ) a hodí se tak například na opláštění betonových konstrukcí v garážích, obchodních centrech.

Vysoké rezistence vůči vlhkosti, díky cementovému pojivu a dřevním vláknům, jsou desky vhodné do vlhka, respektive i do exteriéru. Přináší tedy řešení, tam kde ostatní výrobky selhávají (perforovaný sádrokarton), jako například akustický podhled v bazénu, wellness centru.

Skutečně ekologického materiálu, který si nemusí hrát na náhražku, to je také častý argument našich zákazníků a především architektů, proč se pro něho rozhodli. Originální receptura se totiž za více jak 100 let vůbec nezměnila, stále platí, že desky se vyrábějí z cementu, dřevní vlny a vody. Tedy žádná chemie, ani barviva. Jako jediní na trhu nabízíme desky i bez povrchové úpravy v natur vzhledu, pro eko-maximalisty.

Díky tomuto složení, může být deska v budoucnu plně recyklovatelná a použita na další prvky ve stavebním odvětví. Nevzniká, tak zátěž pro naši zemi, jako například u minerálních materiálů.

Snadné údržby, protože ostatní akustické materiály, se velmi často špatně a náročně uklízejí, například textilní prvky jsou extrémní "lapače" prachu. Tyto desky se totiž snadno udržují, čas od času (dle vytížení) se pouze v ploše vysají. Díky jejich přirozené struktuře se nemusíte obávat vzniku míst, které již nikdy neuklidíte. Jako u perforovaných sádrokartonových desek, kde do jejich otvorů se ukládá prach po celou dobu životnosti.