5 způsobů jak snížit hluk v rušné kanceláři

Zatímco sedíte u opravdu důležitého projektu, nemůžete se na to soustředit, když neustále slyšíte ostatní, jak diskutují nebo telefonují. Zejména v otevřených kancelářských prostorách je těžké najít klid a pohodu pro soustředěnou práci. Zde máte pět jednoduchých typů, jak vylepšit akustiku v kanceláři.

1. plánujte s rozumem

Začněte od základu. Než rozmístíte pracovní stoly, zvažte jak budete v týmu pracovat a komunikovat. Tiskárny umístěte nejlépe do samostatné místnosti. Tento hluk může být velmi obtěžující, protože náhlý zvuk ukradne rychle pozornost. Udělejte totéž s kávovary, konvicemi i mikrovlnkou. Než si tedy kancelář začnete vybavovat, je dobré si nejprve vše dobře promyslet. Účetní se nebude dobře cítit v uprostřed obchodního týmu.

3. vytvořte tiché pracovní zóny

Místnost můžete rozdělit na kompaktní prostory umístěním akustických mobilních stěn, aby jeden nerušil druhého. Ty jsou velice flexibilní a můžete je upravovat a posovat dle potřeby. Na stoly můžete použít zástěny, které jsou velice funkční a přispívají k lepší koncentraci.

4. začínáme od stropu

Ozvěnu a hluk je třeba zachytit a nejlépe k tomu slouží strop. Promyslete, zda bude pro váš prostor vhodné celoplošná aplikace, nebo třeba jen lokální snížené akustické prvky, například nad pracovním nebo jednacím stolem. Existuje mnoho řešení a je dobré se o tom poradit s profesionály na akustiku.

4. telefonní a jednací budky pro online schůzky

Jedním z nejlepších zvukotěsných řešení jsou pody - neboli akustické budky. Pro individuální práci existují malé o velikosti cca 1 x 1m, nebo větší až pro 4 /6 účastníků. Tímto způsobem jsou konverzace soukromé a ostatní členové týmu nejsou rozptylováni a rušeni. Jde o větší investici a tak zvažte jaký typ bude pro vaši kancelář nejvhodnější. Zda potřebujete jeden velký modul, nebo naopak více malých.

5. nezapomeňte na rostliny

Umístěte rostliny po celém kanceláři, všude kam je to možné. Nejen že pomáhají zlepšit prostředí, mají i přirozené klima. Je prokázáno, že rostliny mají pozitivní vliv na naši náladu. Nejen to, ale také zvyšují kvalitu vzduchu a pomáhají zachovat čistou mysl.

tým ACUTEC