ACU-CEW akustické desky 

Akustické desky z dřevní vlny a cementu 

Ekologicky vyráběné desky, které mají výborné akustické  vlastnosti. Díky originální receptuře z přírodních surovin ( rozemleté dřevo) cement, a voda. Díky tomu mají desky zajímavý industriální styl. Výhodou je také vysoká pevnost. použití je na plnoplošné podhledy,  rastry, obklady stěn. Nejčastěji se používají pro pohlcení hluku (ozvěny)  ve veřejných stavbách, kancelářích, sportovní a výrobních halách, divadlech apod. 

výrobce: CEWOOD


technické parametry


formáty a hrany:

2400 x 600mm / 1200 x 600mm / 600 x 600mm  / 595 x 595mm

síla: 15 / 25 / 35 / 50mm
struktura vlákna: 1,0 / 1,5 / 3,0mm 

váha: 10,4 kg / síla 25mm

požární odolnost: B-s1
odstíny: NATUR / BÍLÁ / ŠEDÁ, ČERNÁ a zakázkově RAL
akustický útlum: aw 0,9

požární odolnost: B-s1
akustický útlumu

Dle typu instalace lze docílit akustického útlumu až aw 0,9 (se vzduchovou mezerou) a při instalaci přímo na zeď je aw 0,4 .

Kompletní certifikované sklady instalací jsou ke stažení v PDF. reference a novinky

řešení ozvěny a hluku v aquaparku

Důležitý aspekt v projektu zábavního vodního centra nebyl podceněný.

industriální kanceláře

plně funkční coworkingové kanceláře v průmyslovém industriálním stylu.

rekonstrukce s deskami ACU-CEW 

Fitness centrum, kde docházelo k ozvěně, byli plně  aplikované desky ACU-CEW.  


.

výrobce CEWOOD

výrobce z Lotyšska, který se zaměřuje na kvalitní produkci desek z dřevní vlny a cementu. Hlavní výhody tohoto spojení jsou:

Snížení hladiny hluku, desky mají výborný koeficient útlumu aw 0,9.  Jde tedy o pohlcení vlnění ve výši 90%. To je špičková hodnota, která dává deskám uplatnění od kanceláří, až po sportovní haly. 

Požární odolnosti stropů, desky totiž splňují certifikaci třídy šíření plamene B-s1 a speciální řada dokonce vysokou odolnost v kategorii A2 ( nehořlavé ) a hodí se tak například na opláštění betonových konstrukcí v garážích, obchodních centrech.

Vysoké rezistence vůči vlhkosti, díky cementovému pojivu a dřevním vláknům, jsou desky vhodné do vlhka, respektive i do exteriéru. Přináší tedy řešení, tam kde ostatní výrobky selhávají (perforovaný sádrokarton), jako například akustický podhled v bazénu, wellness centru.


Skutečně ekologického materiálu, který si nemusí hrát na náhražku, to je také častý argument našich zákazníků a především architektů, proč se pro něho rozhodli. Originální receptura se totiž za více jak 100 let vůbec nezměnila, stále platí, že desky se vyrábějí z cementu, dřevní vlny a vody. Tedy žádná chemie, ani barviva. Jako jediní na trhu nabízíme desky i bez povrchové úpravy v natur vzhledu, pro eko-maximalisty.

Díky tomuto složení, může být deska v budoucnu plně recyklovatelná a použita na další prvky ve stavebním odvětví. Nevzniká, tak zátěž pro naši zemi, jako například u minerálních materiálů.

Snadné údržby, protože ostatní akustické materiály, se velmi často špatně a náročně uklízejí, například textilní prvky jsou extrémní "lapače" prachu. Tyto desky se totiž snadno udržují, čas od času (dle vytížení) se pouze v ploše vysají. Díky jejich přirozené struktuře se nemusíte obávat vzniku míst, které již nikdy neuklidíte. Jako u perforovaných sádrokartonových desek, kde do jejich otvorů se ukládá prach po celou dobu životnosti.